PLAXPOT Medical Plasma Pen

22.11.2021

Plaxpot™ je prístroj s technológiou plazmatického oblúka pre ošetrenie dermálnej a epidermálnej oblasti. Odstraňuje estetické problémy bez poškodenia okolitých tkanív.

Možnosti využitia:

  • neinvazívna chirurgia ochabnutej kože viečok
  • lifting horných a dolných viačok
  • vyhladenie vrások 
  • ošetrenie akné

Starnutie buniek a technológia plazmy Plaxpot™

Technológia prístroja Plaxpot™ využíva štvrté skupenstvo hmoty- plazmu. Plazma vzniká ionizáciou plynu ako vedľajší jav pri elektrickom výboji medzi hrotom pera Plaxpot a kožou. Prístroj tak tvorí tok plazmy, ktorým pôsobí na tkanivá a spúšťa špecifické reakcie.

Touto metódou dochádza k depolarizácii bunkových membrán, to znamená že jednotlivé ióny bunkovej membrány sa preskupujú tak, aby došlo v vyrovnaniu elektrického potenciálu na membráne. Je to významný krok k omladeniu buniek, pretože práve pri starnutí dochádza k nerovnomernému rozmiesteniu iónov bunkovej membrány.

Keď sa navráti rovnováha bunkovej membrány, membrána sa napne. Čím viac buniek je ovplyvnených, tým je efekt badateľnejší.

Účinky na kožu

Vďaka plazmovému toku je možné dosiahnuť peeling (odstránenie odumretých buniek, mazu), obnovu tkaniva kože, spevnenie kože, posilnenie odolnosti kože. Koža nadobudne lepšie hydrofóbne a lipofilné vlastnosti a lahšie vstrebáva kozmetické séra a krémy.

Ošetrením Plaxpot™ výbojom dochádza k prirodzeným fyziologickým javom v bunke, bez toho aby boli použité chemické látky.

Ošetrenia

Pri povrchovom liftingu tváre je možné zákrok zopakovať po troch dňoch podľa potreby (závisí od veku, typu a stavu kože).

Vďaka rôznym režimom nastavenia prístroja je možné okrem povrchového liftingu tváre, krku, či dekoltu odstraňovať nežiadúce výrastky na koži, napríklad bradavice, fibrómy, drobné hemangiómy a to bez poškodenia okolitých tkanív s minimálnou veľkosťou rany.

Špeciálnym zákrokom je aj odstránenie nadbytočnej kože viečok pri ľahkej blefarochaláze, vypnutie vrások a strií spálením v blízkosti ich okrajov jemnou ihličkou v lokálnej anestézii.

Kubíková 97, 013 05 Belá 
Všetky práva vyhradené 2021
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!