Gua-sha masáž

Masáž tváre pomocou špeciálneho kameňa Gua-sha je adaptová zo starodávnej čínskej masážnej techniky. Pomáha uvoľniť svalové napätie, vyhladiť vrásky a spevniť kontúry tváre. Stimuluje tok lymfy a dovádzanie toxínov, čím pomáha predchádzať zápalom a opuchom. Podporuje mikrocirkuláciu, zlepšuje prísun  kyslíka a živín do pokožky, podporuje tvorbu kolagénu, ako aj na obnovu kožných buniek. Tiež zvyšuje absorpciu a účinnosť kozmetických prípravkov. 

Aby bol efekt čo najviditeľnejší, v mojom salóne Vám nakombinujem masáž kameňmi Gua-sha spolu s alginátovou maskou vybranou podľa typu Vašej pleti. 

Čo je to vlastne Gua-sha?

Slovo "gua" znamená "škrabať, zoškrabovať", kým slovo "sha" má niekoľko rôznych významov. V medicínskom kontexte odkazuje na metabolický odpad, ktorý môže negatívne vplývať na prietok krvi a spôsobovať bolesti. Takže "gua sha" potom súvisí so "zoškrabkávaním" tohto odpadu, čiže sťahovaním, odstraňovaním toxínov (samozrejme, nejedná sa o povrch tela). Je to celkom výstižné, pretože tak klasická telová masáž gua sha, ako aj jej jemnejšia tvárová verzia pôsobia detoxikačne, keďže podporujú pohyb tekutín - či už ide o krv, alebo o lymfu. Výsledkom je menej zápalov, menej opuchov, výraznejšie vystúpenie čŕt tváre, ako aj lepšie prekrvenie a lepšia výživa pokožky.

Kozmetická (tvárová) gua sha masáž sa však od svojej tradičnej predchodkyne technicky líši. Namiesto veľkého tlaku a rýchlych "škrabacích" pohybov sa používajú jemné pomalé ťahy masážnym kameňom po pokožke v oblasti tváre, krku a dekoltu. Okrem lepšieho toku krvi a lymfy sa tým uvoľnia aj podkožné fascie a svaly tváre. Masáž špeciálnym kameňom Gua-sha prináša tak okamžité účinky (uvoľnenie napätia, zmiernenie opuchov, zvýraznenie kontúr, vyhladenie pleti), ako aj dlhodobý efekt (zdravá, prejasnená, farebne jednotná, mladistvá pleť). 

Benefity masáže Gua-sha

  1. pôsobí proti starnutiu a ochabnutiu pleti
  2. pôsobí proti jemným vráskam a linkám 
  3. pôsobí proti opuchom
  4. pôsobí proti akné a vyrážkam
  5. pôsobí proti pigmentovým škvrnám
  6. zabezpečuje žiarivejší pohľad
  7. podporuje rast vlasov

Cena ošetrenia:   20€ (s maskou)


Kubíková 97, 013 05 Belá 
Všetky práva vyhradené 2021
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!