Depilácia voskom

Depilácia voskom je efektívny spôsob, ako sa rýchlo a zaručene zbaviť nežiadúceho ochlpenia na tele. Prostredníctvom depilácie teplým voskom sa odstraňujú chĺpky aj s korienkom. Je potvrdené, že po niekoľkých opakovaniach tejto metódy sa chĺpky stávajú slabšími, redšími a jemnejšími na dotyk. Z tohto dôvodu je depiláciu voskom odporúčané opakovať niekoľkokrát v pravidelných intervaloch pre dosiahnutie najlepšieho výsledku. Dĺžka depilácie voskom trvá zvyčajne 15 - 60 min v závislosti od lokality a počtu ošetrovaných oblastí.

Obľúbenou procedúrou je aj depilácia pre mužov, ktorí sa chcú starať o svoj vzhľad a zbaviť sa prebytočných chlpov na rôznych častiach svojho tela. Pánska depilácia prebieha rovnakým spôsobom ako tá ženská a u mužov sa stáva čoraz obľúbenejšia.

Na depilovanie sa používa teplý vosk, ktorý sa nanesie na pokožku v smere rastu chĺpkov. Následne sa na pokožku priloží depilačný papier, ktorým sa ochlpenie strháva. Pre efektívnu depiláciu voskom je dôležité, aby sme mysleli na 2 základné podmienky:

  1. Vosk nanášame vždy v smere rastu a strhávame v protismere rastu ochlpenia, nie opačne.
  2. Druhou dôležitou podmienkou depilácie je minimálna dĺžka chĺpkov 4mm. V opačnom prípade by mohlo byť depilovanie neúčinné a nemuseli by sa strhnúť všetky chĺpky.

Po depilácii sa pokožka ošetrí olejom po depilácii, ktorý pokožku upokojí a tiež pomáha odstrániť malé zvyšky vosku, ktoré depilačný papier neodstránil. Pre dokonalú relaxáciu pokožky sa používajú jemné balzamy a gély, ktoré sa dajú aplikovať aj na podráždenú pleť.

Teplý vosk je možné použiť na depiláciu celého tela - vrátane pleti, rúk, podpazušia, brucha, nôh či oblasti bikín. Na rozdiel od klasickej depilácie žiletkou, po ošetrení voskom zostáva pokožka hladká a jemná až niekoľko týždňov. Depilácia voskom  je pomerne bezbolestná, pričom pokožka zostane hladká a jemná na dotyk. Najlepšie je opakovať depiláciu voskom každé 3 až 5 týždňov v závislosti od rýchlosti rastu chĺpkov.

Kubíková 97, 013 05 Belá 
Všetky práva vyhradené 2021
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!