Laserové odstránenie žiliek

22.11.2021

Drobné červené žilky na pleti, až spleť takýchto žiliek, ktorá sa môže zlievať do rôznych "pavúčikových" útvarov trápi mnoho ľudí. Rozšírené žilky najčastejšie postihujú oblasť tváre ale často sa vyskytujú aj na tele napríklad na dolných končatinách, dekolte. Sú nepríjemným "spoločníkom" u mužov aj žien v rôznom veku. V dnešnej populácii je rozšírenie žiliek veľmi častý jav. 

Základným podkladom vzniku rozšírených žiliek je genetická predispozícia. Ich rozšírenie však ovplyvňujú aj rôzne faktory ako je slnečné žiarenie, nešetrné a neodborné kozmetické ošetrovanie pleti, stres ale aj hormonálne zmeny, zdravotný stav, stravovanie, alkoholizmus a fajčenie. Veľmi častou príčinou rozšírených žiliek napr. na končatinách je tehotenstvo, nadváha, sedavé zamestnanie alebo dlhodobé státie. 

Rozšírenie žiliek vzniká v dôsledku straty elasticity, ktoré následkom toho praskajú. Pod kožou nám presvitajú a tým spôsobujú neestetické útvary. Najčastejšie sa tento problém prejaví na namáhaných častiach pokožky, napr. na tvári sú to líca, nos a na končatinách je to vonkajšia strana stehien a lýtka. Na dolných končatinách je príčinou zmena distribúcie tlaku medzi hlbokým a povrchovým venóznym riečišťom. Pravdaže rozšírené žilky sa môžu vyskytovať aj na iných miestach. Rozšírené cievky majú tendenciu rozširovať sa ďalej a vytvárať tak až celé komplexy útvarov. 

Priebeh zákroku

Rozšírené cievky môžeme odstrániť  laserom. Najčastejšími lokalitami ošetrenia sú líca, nos, nosové krídla, žilky na dolných končatinách. Princípom tohto laserového ošetrenia je koagulácia erytrocytov / zrazenie červených krviniek / vo vnútri rozšírených žiliek. Tým sa vnútro žilky zlepí a zanikne v ňom prietok krvi. Žilka týmto zaniká a po vstrebaní sa stratí.

Na rozšírené žilky vyskytujúce sa na väčších plochách tváre, krku / Poikylodermia alebo Erytróze/ je možné použiť IPL pulzné svetlo vo vaskulárnom režime.

Zákrok pri použití laseru je minimálne bolestivý. Neporušuje integritu kože a teda nevyžaduje žiadnu starostlivosť po zákroku a ani žiadnu práceneschopnosť. Zákrok trvá pár sekúnd až pár minút podľa rozsahu rozšírených žiliek. 


Po zákroku je rozšírená žilka dočasne viac viditeľná, pretože koagulácia spôsobí stmavnutie. Avšak vstrebaním postupne žilka bledne, až sa stratí. 


Cena ošetrenia: od 20€

Odporúčaný počet procedúr: 2-3x (najskôr 6 týždňov po prvom sedení)


Kubíková 97, 013 05 Belá 
Všetky práva vyhradené 2021
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!